Proč tolik lidí z LA přitahuje toto malé, rustikální město severně od Santa Barbary

Proč tolik lidí z LA přitahuje toto malé, rustikální město severně od Santa Barbary
Proč tolik lidí z LA přitahuje toto malé, rustikální město severně od Santa Barbary

Když navštívíte malé rančové městečko, jako je Los Alamos v údolí Santa Ynez, nenavštěvujete jen okouzlující cestovatelskou destinaci, ale něčí domov. A právě teď tento domov láká své hosty vůní masa.

Je těsně před osmou hodinou mlhavého rána a za restaurací Bell’s se již vytvořila fronta na dvakrát měsíčně pop-up akci Priedite Barbecue . Směs místních obyvatel a návštěvníků mimo město se vydala do zadní části, aby ochutnala hrudí pitmastera Nicholase Prieditea, vepřová žebírka a ranchero klobásy, vše uvařené v 650galonovém udírně a podávané „do vyprodání“. “, jak zní leták.

Proč tolik lidí z LA přitahuje toto malé, rustikální město severně od Santa Barbary
Proč tolik lidí z LA přitahuje toto malé, rustikální město severně od Santa Barbary

Děti si hrají, pípy tečou proudem a sousedé si povídají o všem možném, od premiéry nejnovějšího muzikálu Los Alamos Theatre Group až po oslavy starých dnů Los Alamos, které se konají koncem tohoto měsíce (bude se konat chilli kuchařka, spousta kovbojských klobouků a největší maloměstský průvod“). Vesele kráčím k baldachýnu Priedite, abych si vyzvedl svou objednávku, která zahrnuje specialitu dne (pita naplněná lesknoucím se jehněčím, kterou připravil Priediteův kolega Logan Jones z Tamar Central Coast Shawarma ) a stojím u stolu se sudem s vínem, abych se napil. moje snídaňová hostina.

Proč tolik lidí z LA přitahuje toto malé, rustikální město severně od Santa Barbary
Proč tolik lidí z LA přitahuje toto malé, rustikální město severně od Santa Barbary

Celá tato scéna – mladý pitmaster, který se spojí s francouzskou restaurací oceněnou michelinskou hvězdou, aby naservíroval inovativní menu v rustikálním prostředí, kde každý zná vaše jméno – je příkladem některých kouzelných událostí v Los Alamos, tři hodiny jízdy na sever. z Los Angeles.

Od chvíle, kdy na dálnici 101 zahlédnete citrónově žlutý „motel“ Skyview , vás Los Alamos zasáhne svým spojením starého a nového. Procházka po Bell Street, hlavním tahounu města, může mít pocit, jako byste vstoupili do scény z „High Noon“, kde Gary Cooper kráčí uprostřed silnice a Grace Kellyová běží bez dechu přes vlakové depo. A přesto je těchto sedm bloků naplněno moderní energií – zdá se, že mozaika obchodů, restaurací a vinařství funguje téměř v tandemu a přináší lidem zážitky, které jinde nenajdou. Je tu Flatbread Full of Life , který pomohl revitalizovat scénu restaurací v Los Alamos na počátku 21. století. Bobův chléb, řemeslná pekařsko-kavárna umístěná v bývalé čerpací stanici z 20. let 20. století. Pico, restaurace v Los Alamos General Store, která má neustále se měnící menu podle farmářů. Na maloobchodní frontě jsou to Campover, Bodega a Elder Flat.

Město je často popisováno jako „skrytý drahokam“ cestovatelskými influencery, kteří zveřejňují snímky svérázných pouličních značek („Jste přesně tam, kde máte být“ a „Uzavřete emocionální zavazadla do auta“), jasně oranžové Francouzská kola ze 60. let, která Skyview půjčuje svým hostům, a sklenky vína popíjely před kulisou sluncem zalitých olivovníků a rozmarýnu. Los Alamos nedávno uvítali spisovatelé s popisy jako „Nová kalifornská kulinární destinace, kterou je třeba znát“ ( Vogue ), „nejlépe střežené tajemství na centrálním pobřeží Kalifornie“ ( Cestování + volný čas ) a „Nejžhavější mikrodestinace Kalifornie“ ( Zpráva o místě konání ).

Přesto je to historie a charakter Los Alamos, co z něj dělá to, čím je, podle těch, kteří tam žijí a pracují. Strávte čas v Los Alamos a uslyšíte členy komunity mluvit o ochraně svého sousedského času společně, o tom, jak si váží oslav narozenin a vzájemné podpory podnikání.

„Nemám rád, když lidé přijdou do Los Alamos a říkají: ‚Miluji toto místo! Pojďme to změnit,“ říká Stephanie Mutz, obyvatelka Los Alamos a majitelka společnosti Sea Stephanie Fish, která dodává právě ulovené ježovky do restaurací na kalifornském pobřeží. „Všichni musíme mít úctu k průkopníkům před námi, k lidem, kteří zde žili 30 nebo 40 let. Chceme, aby byl růst pomalý.“

Příběh Los Alamos, což je španělština pro „topol“ a odkazuje na mohutné stínové stromy, které lemují některé potoky v údolí Santa Ynez, začíná v 70. letech 19. století. Rančeři John Bell a James Shaw zakoupili 14 000 akrů půdy a naplánovali město, které se stalo zastávkou dostavníku.

V Los Alamos lze dnes spatřit mnoho památek z té doby, přičemž železniční depo jižního Pacifiku je jediným přežívajícím skladištěm svého druhu v této oblasti. Obnovený Union z roku 1880 , kde se nyní konají akce a svatby, byl původním hotelem Union ve městě a jedním z míst, kde Paul McCartney a Michael Jackson natáčeli hudební video k jejich písni „ Say Say Say.“ Místní obyvatelé často s hrdostí chrastí městskými maličkostmi, jako jsou tyto. Stephan Bedford, tvůrce Bedford Winery, mi říká, že podle legendy Salomon Pico, jeden z banditů, kteří inspirovali legendu o Zorrovi (a jméno pro restauraci Pico), našel útočiště v kopcovitých kaňonech Los Alamos. Toužebně mluví o Mary Vigoroso, první vinařce v oblasti, jejíž réva prosperuje dodnes. „Tato historie by neměla být zapomenuta,“ řekl.

Je pravděpodobné, že nebude, díky generacím lidí v Los Alamos, kteří se snaží udržet kouzlo malého města naživu. Místní obyvatelé chápou, že i když někdo může projít Bell Street během několika minut, abyste město skutečně poznali, musíte zpomalit a dávat pozor.

Na vrcholu kopce byl motel Skyview u silnice zrestaurován a zrekonstruován jako butikový hotel (pokoje začínají na 189 USD ve všední dny, 379 USD o víkendech), kde se hosté mohou zasunout do luxusního stánku v restauraci Norman , doplavat k baru v retro stylu. bazén nebo si půjčte kolo Linus a prozkoumejte okolí. Paluba má výhled na město s úžasnými výhledy do údolí a má vyznamenání za jedno z nejlepších míst, kde lze vidět starty raket na nedaleké Vandenbergově letecké základně .

Na ulici Bell Street vítá návštěvníky Bar Alamo v rančovém motelu Alamo Motel , který je majetkem společnosti Shelter Social Club (který také stojí za klenotem Capri v Ojai z poloviny století a za okouzlujícím Ojai Rancho Inn). Pokoje začínají na 120 USD ve všední dny, 240 USD o víkendech. Pro fanoušky noclehu se snídaní nabízí Victorian Mansion možnost ubytovat se v budově z roku 1864 – každý ze šesti pokojů má jiné téma, od pařížského uměleckého loftu po kapitánské kajuty na pirátské lodi (pokoje začínají na 245 USD ve všední dny, 315 $ víkendy).

Další možnost ubytování? Ubytujte se v Airbnb připojeném k jednomu z místních podniků. Je jich docela dost: Mercantile’s apartmány s kovbojskou tematikou (pokoje začínají na 275 USD ve všední dny, 410 USD o víkendech), kuriózní a vzdušné domky za Bob’s Well Bread (pokoje začínají na 225 USD), Bodega House na pozemku vinařské a pivní zahrady Bodega ( pokoje začínají na 389 USD) a skleníková chata v krásné zahradě za Elder Flat Farm Shop (pokoje začínají na 169 USD ve všední den, 269 USD o víkendech).