Tom Hanks se připojuje k výrazným hollywoodským scénáristům

Tom Hanks se připojuje k výrazným hollywoodským scénáristům
Tom Hanks se připojuje k výrazným hollywoodským scénáristům

Americký herec (66) je v současné době na turné se svým debutovým románem The Making of Another Major Movie Masterpiece

Tom Hanks řekl, že společnost je na „evoluční křižovatce“, když znovu potvrdil svou podporu a solidaritu s stávkujícími hollywoodskými scénaristy.

Americký herec (66), který je v současné době na turné se svým debutovým románem The Making of Another Major Movie Masterpiece, řekl, že také stávkuje.

Stalo se tak poté, co více než 11 000 členů Asociace scénáristů (WGA) nedávno vstoupilo do stávky poté, co jim vypršela smlouva.

Unie mimo jiné požaduje vyšší minimální mzdu, více scénáristů na show a menší exkluzivitu na jednotlivé projekty – všechny podmínky, které uvádí, byly během rozmachu obsahu v éře streamování omezeny.

Hanks se v pondělí objevil na akci v Los Angeles , aby diskutoval o svém románu.

Během diskuse porovnal současnou stávku s stávkami z 80. let, kterých se účastnil, a uvedl paralely s tehdejším vzestupem domácího videa a současných streamovacích služeb.

„Bylo to proto, že tam něco padalo potrubím… přicházela tato nová věc, nový zdroj příjmů – bylo to domácí video,“ řekl.

„VHS byl vynalezen a věděli, že bude existovat takový tok hotovosti, který v tomto byznysu nikdy předtím neexistoval. Přicházelo to a oni chtěli přijít na to, co to bude.

„Bylo to o pochopení, že přichází nová věc – pojďme zjistit, co je to koláč.“

„Myslím, že nyní všichni známe ekonomickou realitu streamování. Jsme na evoluční křižovatce, pokud jde o to, jak tento koláč (ovlivní průmysl).

Pokračoval: „A když mluvím o koláči, mluvím o novém místě, ve kterém se společnost nachází, ve kterém je tolik možností zábavy, že (existuje) tento ‚nový koncept‘, který nyní všichni musíme chtít. dělat – něco velmi jedinečného, ​​co bývalo v našich životech velmi standardní.

„Unikátní je, že opustíme dům, dojedeme na místo, jsme tam v 19:45, zaparkujeme auto, koupíme si jízdenku, dáme si dietní kolu a sedíme v pokoji s cizími lidmi, abychom se dívali na film.

„To je nyní dále v potravním řetězci, než bývalo.“

Dodal: „Takže jsem členem každého profesního sdružení a jsem ve stávce, protože to bude muset být rozhodnuto.

„Nejen pro budoucnost problémů s chlebem a máslem, které nás všechny ovlivňují, ale také pro umění a vědu o filmech.“

Probíhající stávka již měla vážný dopad na několik hollywoodských produkcí a také na události, včetně předávání filmových a televizních cen MTV 2023 a nadcházejících cen Tony.

Během večera Hanks diskutoval o zkušenostech ze své vlastní dlouhé kariéry, které inspirovaly události a postavy v jeho románu, který vypráví o natáčení multimilionového superhrdinského akčního filmu.

Hanks dříve řekl BBC , že kniha byla „osvobozením od nikdy nekončícího tlaku“ natáčení filmů.

Připustil také, že mnoho postav knihy, včetně excentrického režiséra a sebedůležitého herce, byly všechny částečně založeny na jeho vlastním předchozím chování.

Hanksova sbírka povídek, Uncommon Type, vyšla v roce 2017 a ve Velké Británii se jí prodalo přes 200 000 výtisků.