Dohody o produkci potravin v hodnotě 290 milionů dolarů podepsané saúdskoarabským úřadem průmyslového města v rámci podpory Vision 2030

Saúdský úřad pro průmyslová města a technologické zóny, známý jako MODON, odhalil, že v roce 2022 podepsal řadu dohod v celkové hodnotě 1,69 miliardy SR (285 milionů dolarů), uvedla Saúdská tisková agentura.

Oznámení bylo učiněno během výstavy Gulfood v Dubaji, kde úřad nastínil nedávná partnerství zaměřená na lokalizaci potravinářského a nápojového průmyslu království v souladu s národní průmyslovou strategií Saudi Vision 2030.

Společnost MODON podepsala smlouvu ve výši 50 milionů SR s Jordan Valley Food Industries Co. na vybudování továrny ve 2. průmyslovém městě Jeddah na produkci obilí a luštěnin. Ve stejném průmyslovém městě se také dohodla na vybudování továrny na výrobu mraženého masa v hodnotě 140 milionů SR se Siniora Food Industries Co.

Kromě toho úřad podepsal smlouvu na 375 milionů SR s Kuwaiti Danish Dairy Co. na vybudování továrny o rozloze 100 000 metrů čtverečních v Sudair Industrial and Business City nedaleko Rijádu na výrobu různých potravin a nápojů.

MODON také souhlasil s přidělením průmyslové půdy v Dammam 2nd Industrial City pro výrobu kečupu, majonézy a dalších rajčatových a chlebových derivátů se skupinou IFFCO se sídlem v SAE.

A nedávno MODON navázal partnerství s řadou specializovaných společností za účelem vytvoření pokročilých potravinářských průmyslových klastrů v souladu s Národním programem průmyslového rozvoje a logistiky Vision 2030. Mezi ně patřila brazilská potravinářská značka Seara a kuvajtská Alshaya Group.