Vinum Traun: 3000 návštěvníků oslavilo půlstoletí opožděně

Starosta Karl-Heinz Koll (vlevo), manažerka města Ines Reiter (2. zprava) a předseda klubu FPÖ Herwig Mahr (vpravo) se radovali z početné návštěvnosti 25. ročníku Traun VINUM.  (Foto: Christian Redtenbacher/Elephants5) Starosta Karl-Heinz Koll (vlevo), manažerka města Ines Reiter (2. zprava) a předseda klubu FPÖ Herwig Mahr (vpravo) se radova
Starosta Karl-Heinz Koll (vlevo), manažerka města Ines Reiter (2. zprava) a předseda klubu FPÖ Herwig Mahr (vpravo) se radovali z početné návštěvnosti 25. ročníku Traun VINUM.

TRAUN. Více než 3000 návštěvníků přišlo v sobotu 30. července na tradiční Traunský vinařský festival a s dvouletým zpožděním oslavil své 25. výročí.

Radost se vepsala do tváří návštěvníků, když poslední červencovou sobotu konečně mohli ochutnat, ochutnat a znovu si pochutnat v centru Traunu. Delikatesy ze svých sklepů přijelo prezentovat více než 50 vinařů z celého Rakouska, ale také regionální producenti ušlechtilých tropů – mnozí z nich tam byli již od prvního Traun Vinum v roce 1996.

Ruský vývoz neenergetických surovin vzkvétá, říká zpráva

Dešťové přeháňky na začátku v 15 hodin zkazily bezstarostnou sváteční radost jen krátce, poté už byla nálada veselá. Požitek z vína a společenský život dominovaly centru Traunu až do pozdních nočních hodin, díky čemuž se 25. výročí tradiční vinařské akce stalo důstojnou oslavou požitku.

„Bylo to fantastické VINUM a já osobně jsem měl velkou radost z četných návštěvníků a vystavovatelů. Velké poděkování patří Ines Reiter a jejímu týmu za skvělou práci,“ řekl starosta Traunu Karl-Heinz Koll.

Vlna veder v Evropě, lesní požáry zasahují do Polska a Řecka

Městský marketing spokojen

Traun VINUM pořádá každý rok společnost Stadtmarketing Traun GmbH, která byla přítomna s informačním stánkem. Výkonná ředitelka Ines Reiter: „S dobrými 3 000 návštěvníky byl 25. ročník VINUM naprostým úspěchem a krásným dnem pro Traun. Chtěl bych poděkovat všem návštěvníkům, vystavovatelům a podporovatelům. Velké poděkování patří mému týmu a pracovitým pomocníkům, bez kterých by hladká realizace nebyla možná. Všichni jsme byli ohromeni dobrou náladou a tím, že to bohové počasí nakonec mysleli dobře.“