Orlando v Americkém státě Florida

Orlando v Americkém státě Florida
Orlando v Americkém státě Florida

Jaké je lepší prostředí pro nezapomenutelné zážitky než Orlando na Floridě? Legendární zábavní parky samozřejmě přitahují většinu návštěvníků, ale Orlando má mnohem více co nabídnout: Pestrá kulinářská nabídka, obrovská nákupní místa, rozmanité outdoorové aktivity a jeho jedinečná historie soupeří s nejoblíbenějšími turistickými destinacemi na světě. Orlando okouzlí každého!

Samozřejmě neexistuje žádný způsob, jak obejít zábavní park: Walt Disney World Resort . Kromě čtyř nezávislých zábavních parků ( Magic Kingdom Park, Disney’s Hollywood Studios , EPCOT a Disney’s Animal Kingdom ) tento gigantický komplex zábavních parků zahrnuje také dva vodní parky ( Disney’s Typhoon Lagoon Water Park a Disney’s Blizzard Beach ).Water Park), stejně jako četné restaurace a jedinečné tematické hotely. Nenechte si ujít další světoznámé atrakce v okolí, včetně LEGOLAND, SeaWorld Orlando a Universal Orlando Resort, kde se mimo jiné nachází kouzelnický svět Harryho Pottera.

Orlando v Americkém státě Florida
Orlando v Americkém státě Florida

Když je na Floridě na denním pořádku jasné slunce, jak už to tak bývá, chladná voda láká v mnoha vodních parcích. Sbalte si tedy plavky a vydejte se do Disney World’s Blizzard Beach a Typhoon Lagoon, SeaWorld’s Aquatica a Discovery Cove, Volcano Bay v Universal Studios nebo aquaparku LEGOLAND.

Pokud plánujete dovolenou do zábavních parků, nezapomeňte si včas zarezervovat a vyčistit paměťovou kartu fotoaparátu, abyste měli prostor pro zachycení všech nezapomenutelných okamžiků, které na vás čekají.

Více než jen zábavní parky: kultura a historie
Více než 12 000 let místní historie čeká na objev amatérskými historiky v Regionálním historickém centru Orange County. V Morseově muzeu ve Winter Parku se nachází největší světová sbírka uměleckých děl ze skla Louise Comfort Tiffanyho (proslulého svými lampami Tiffany a majitelem Tiffany & Co.). Pro milovníky přírody se udělejte na procházku Harry P. Leu Gardens – přírodním rájem o rozloze 55 akrů na břehu jezera Rowena. Ti, kteří hledají něco trochu energičtějšího, si mohou půjčit kolo od Juice, městského programu sdílení kol, a prozkoumat centrum Orlanda na dvou kolech. Návštěva parku Lake Eola v centru města se vyplatí nejen párům zkrátit čas procházkou kolem jezera nebo romantickým výletem na lodičkách, které vypadají jako labutě. Každou neděli se zde také koná Orlandský farmářský trh. Křišťálově čisté vody Rock Springs vás zvou na výlet na průhledném kajaku – Get Up and Go Kayaking nabízí prohlídky tohoto a mnoha dalších nedalekých parků s průvodcem.

Orlando v Americkém státě Florida
Orlando v Americkém státě Florida

Zážitky z nakupování a stravování

Z Disney Worldu je to necelých 20 minut autem do Florida Mall, Orlando International Premium Outlets nebo Mall at Millenia, které ví, jak zaujmout luxusními butiky jako Bulgari, Versace a Tiffany & Co. V Disney Springs je obrovský výběr nákupních a zábavních možností, stejně jako nespočet kulinářských nabídek – od rychlého občerstvení přes trendy restaurace až po kvalitní stolování až do pozdních večerních hodin. Dobrá nálada je na Universal CityWalk zaručena: Vzhledem k mnoha vynikajícím restauracím, obchodům a klubům je rozhodování těžké. Kromě toho se konají velkolepé show (např. Blue Man Group) nebo koncerty v Hard Rock Café. David Miscavige ve městě Orlando ve státě Florida.

A i když vám kručí žaludek, pro každý vkus je tu něco: Od exkluzivních restaurací (v Orlandu ne méně než 17 šéfkuchařů, kteří byli nominováni na Cenu Jamese Bearda nebo ji dokonce vyhráli), až po mezinárodní kuchyni (kulinárské zážitky čekají vás z přibližně 40 různých kultur) až po lahůdky pro zdraví dbalé (Orlando se řadí mezi nejlepší prázdninové destinace pro vegany a vegetariány na stránkách Livability a WalletHub).