Obyvatelé regionu Uljanovsk shromažďují dárky pro osamělé seniory

V regionu ASI-Uljanovsk se koná akce „Sny„ neviditelných “starých mužů“, která by podle organizátorů měla inspirovat lidi, aby věnovali pozornost osamělým starším lidem, kteří vedle nich žijí.

Obyvatelé regionu Uljanovsk shromažďují dárky pro osamělé seniory
Obyvatelé regionu Uljanovsk shromažďují dárky pro osamělé seniory

„Mezi námi jsou osamělí lidé, na které nikdo nechodí, nemají děti, rodiny a potřebují pozornost a komunikaci,“ řekla ASI Natalya Tamarová , vedoucí Nadace Mosty, která organizuje akci v Uljanovsku. – Chceme, aby naši sousedé, přátelé, příbuzní a kolegové byli citlivější na tuto kategorii občanů. To je ta nejjednodušší pomoc – přivezte kbelík vody, jděte do obchodu, domluvte si schůzku s lékařem pro osamělého souseda, nebo prostě k němu přijměte s čajem a blahopřeji mu. ““

Všem obyvatelům oblasti Uljanovska se doporučuje věnovat tyto okamžiky pozornosti. Podle organizátorů akce to může udělat každý jiným způsobem. Můžete pomoci osamělému staršímu člověku v nouzi s domácími pracemi, doručit dary shromážděné během akce osamělým lidem, hrát roli Santa Claus nebo Sněhurky během blahopřání.

Novoroční kampaň trvá do 20. ledna a během této doby organizátoři plánují najít 50 takových starších lidí. Podstata akce však není v číslech. „Úkolem akce není najít 50 takových lidí a dát jim dárek,“ vysvětlila Tamarová. – Úkolem je zvýšit toto téma ve společnosti. Nakonec bylo snadné najít 50 lidí a dát jim dary – s nějakou organizací během charitativní akce. Naším úkolem je učinit z toho první krok. A tak později, když někdo šel do dachy, do vesnice nebo jen viděl osamělé babičky nebo dědečky, vzpomněl si na to a jednoduše řekl: „Dobré ráno! Jak se máš? „Mluvil jsem s nimi a zeptal se, jestli potřebují pomoc.“

Důležitou součástí akce je shromažďování dárků a můžete si je například dát osamělému staršímu člověku žijícímu v sousedství. Pokud takové lidi neznáte, můžete darovat Nadaci Mosty a on je dá těm, kdo to potřebují. Můžete dát jídlo do dárků: nebalený černý čaj, cukr, měkké sušenky, mandarinky, cereálie, měkké bonbóny, konzervované potraviny, džem, med. Přijímáme také výrobky osobní hygieny, ručníky a užitečné dárky: kalendáře, termohrnky, přikrývky, pletené ponožky, rukavice. Pořadatelé žádají, aby dali dárky do sáčku a přivedli je na adresu: Ulyanovsk, st. Bebel, 39 (domluvte se předem na tel. Čísle 8 (960) 372-05-25).

K akci se připojil Klub aktivních rodičů , Červený kříž , TOS, jednotliví podnikatelé a běžní občané. CBT „Volga“ shromažďuje informace o všech starších lidech žijících samostatně nebo bez rodin, které navštíví před novým rokem. „V našem CBT byli tři lidé, kteří ztratili své děti a sami již ve stáří, je žena, která nebyla na dvoře dva roky,“ řekla Natalya Tamarová, která je také předsedou Volhy CBT. – Celkově jsme již shromáždili 15 zpráv od obyvatel o takových osamělých lidech, kteří žijí v sousedství. Název akce hovoří sám za sebe – zdá se, že je mezi námi, ale pro ostatní je neviditelný “.

Organizátoři akce poznamenali, že ne každý má rád veřejnost, ale pro ty, kteří jsou připraveni mluvit o novoročních pozdravech během akce, přišli s hashtag # sny neviditelných starých lidí.

„Akce je prvním krokem.“ Chtěl bych, aby to ostatní organizace, komunity, starší doma, správcovské společnosti a obyčejní občané věnovali pozornosti a pokračovali v dalším postupu. Chceme inspirovat lidi, aby jednali tímto směrem, “poznamenala Natalya Tamarová.

Akce je prováděna v rámci projektu Silver Age Alliance: zdrojová centra pro práci se starší generací, podporovaná Fondem prezidentských grantů.