Júlia Hečková – Maturitné tablo

Slovenská zpěvačka Júlia Hečková (1961) se narodila v bratislavské intelektuálské rodině (maminka byla tajemnicí vydavatelství a otec překladatelem) a spolu s bratrem Peterom (1949) navštěvovali už od dětství Lidovou školu umění.

Júlia poté vystudovala textilní návrhářství, ovšem zpěv ji tehdy lákal daleko více a po maturitě začala vystupovat s kapelou KNOKAUT. R. 1983 vyhrála hitem HORÚCÍ MRÁZ soutěž Bystrické zvony a o rok později se stala držitelkou Zlaté Bratislavské Lyry. Následoval pražský stříbrný INTERTALENT, bodovala i v polských SOPOTECH, její hlasivky však šňůru až 30 koncertů měsíčně nemohly dlouho vydržet.

V 80. letech mělo Slovensko pouze dvě pop muzic top konkurentky – Júlii Hečkovou a Mariku Gombitovou, obě se však v 90. letech stáhly do ústraní (Marika měla těžkou autonehodu, která ji připoutala na invalidní vozík a Júlia upřednostnila rodinu před kariérou).

Zpěvačka dříve populárních hitů jako MESTO SNOV, TALIANSKY MUZIKÁL nebo SPÚTANÁ LÁSKOU potkala v Praze svého osudového muže – ekonoma Jiřího Nečase, který se vrátil z emigrace. Vzali se a v r. 2004 se jim narodil vytoužený syn Tomáš. Přesto, že se bývalá zpěvačka vrátila k původní umělecké profesi – malování, chystá i s bratrem pěvecký comeback a svým fanouškům nadělila dvojalbum TRINÁCTA KOMNATA a koncem loňského roku (2009) všechny potěšila vánočním výběrem CHRISTMAS DIAMONDS.