Jiřina Bohdalová – Haló, tady Jiřina: Konkurz na konferenciérku (s Vladimírem Dvořákem)

Jiřina Bohdalová na Supraphonline ► http://www.supraphonline.cz/umelec/28…
Defilé televizního humoru a smíchu Jiřiny Bohdalové z již beznadějně vyprodaného DVD „Haló, tady Jiřina“.

Scénka z pořadu „Televarieté 35″ (1979), scénář Vladimír Dvořák, režie Pavel Háša, kamera Jiří Lebeda.

Jiřina Bohdalová (*3. května 1931) vystudovala DAMU. Kariéru zahájila u Jana Wericha v divadle ABC a posléze v Městských divadlech pražských. Od roku 1967 byla členkou Divadla na Vinohradech.

S Vladimírem Dvořákem uváděla velmi úspěšný pořad Televarieté, ve kterém také účinkovala v komických scénkách. Natočila řadu televizních inscenací, které i s odstupem času patří k tomu nejlepšímu z české televizní zábavy.

Jiřina Bohdalová je držitelkou dvou Českých lvů za Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli, a to ve filmech Nesmrtelná teta (1993) a Fany )1995). Účinkovala v desítkách dalších filmů a seriálů, například UchoDáma na kolejíchŽenu ani květinou neuhodíšBílá paníSvětáciVrásky z láskyRebelovéChalupářiCirkus Humberto a mnoha dalších.

Jiřina Bohdalová je vynikající vypravěčkou pohádek a televizních večerníčků. S vydavatelství mSupraphon začala Jiřina Bohdalová spolupracovat od roku 1970, kdy nahrála první gramofonovou desku: Povídání z pařezové chaloupky (Křemílek a Vochomůrka) spisovatele Václava Čtvrtka. Tyto nahrávky se staly klasikou v žánru mluveného slova na zvukových nosičích a prodávají se přes třicet let. V roce 2000 obdržela Jiřina Bohdalová od Supraphonu multi-platinovou desku za neuvěřitelných 430.000 prodaných LP,C D a MC .