Ještě rychlejší a bezpečnější placení na festivalech ve vyhrazené Campus síti Telekomu a T-Systems

Soukromá vyhrazená mobilní síť, která je ještě uzavřenější a chráněnější než veřejné sítě – tzv. Telekom a T-Systems. Řešení Campus Network – zajišťuje hladší platby na terminálech Festipay na třech hlavních akcích léta, EFOTT, Sziget a Strand Festival. Jako účastník zjistíme, že při placení nemusíte dlouho čekat, než se terminál připojí k serveru. Je to dáno tím, že organizátoři mohou v pozadí privátní mobilní síť zřízenou Telekomem na místě věnovat cíli, který považují za prioritu – co nejrychleji obsloužit návštěvníky festivalu.

Festipay společně s Telekomem a T-Systems otestovaly dedikovanou mobilní síť (tzv. Campus Network) poprvé v roce 2021 především pro zajištění rychlých plateb kartou na festivalech. Po úspěšném pilotním projektu mohou být platby kartou vyžadující online připojení v letošním roce rychlejší a spolehlivější pro návštěvníky tří významných festivalů: účastníci EFOTT si službu již mohli vyzkoušet v minulých dnech a Telekom vybuduje Campus Network na adrese srpnové festivaly Sziget a Strand.

Kromě vytvoření zabezpečeného spojení mezi terminály a centry osídlení umožňuje privátní síť operátorovi poskytovat vyhrazené datové připojení, i když je veřejná síť zatížena – například při velkém počtu návštěvníků používajících mobilní telefony na speciální večerní koncert.za online platbu.

Veřejné slyšení k Petici proti omezování svobody slova na sociálních sítích
Veřejné slyšení k Petici proti omezování svobody slova na sociálních sítích

Samotné technické řešení se skládá z několika fází. Specialisté Telekomu odpojí od veřejné sítě v dané oblasti přibližně 10 % kapacity věnované Campus Network. Poté vytvoří zabezpečenou privátní síť, která obsahuje SIM karty věnované Festipay. Mezitím musí být pro připojení k této síti aktivována také zařízení se speciálními SIM kartami.

Velkou výhodou takto navrženého systému je, že pro IP datovou komunikaci jej mohou využívat pouze zákazníkem určená zařízení/SIM, zařízení registrovaná v jiných sítích nemohou Campus Network využívat, takže ji nezatěžují extra provozem.

O Campus Network

Magyar Telekom nabízí svým zákazníkům privátní (neveřejnou) mobilní síť jako komerční službu od loňského května. Campus Network (privátní mobilní síť) a průmyslová řešení na ní založená jsou speciální služby Magyar Telekom a T-Systems, které jsou implementovány na základě jedinečných potřeb firemních zákazníků. Infrastruktura privátní mobilní sítě je budována u zákazníka dle potřeb zákazníka, čímž je k dispozici rychlé a flexibilní 4G a/nebo 5G připojení a unikátní parametry definované ve smlouvě o poskytování služeb – např. pokrytí, kapacita, rychlost přenosu dat, zpoždění, dostupnost, spolehlivost. Dostupnost a bezpečnost výrazně zvyšuje fakt, že privátní mobilní síť mohou využívat pouze zařízení určená zákazníkem, ostatní zařízení neregistrovaná v síti ji využívat nemohou. Soukromá mobilní síť Magyar Telekom a průmyslové řešení pro ni vyvinuté společností T-Systems byly poprvé testovány v závodě BorgWarner Oroszlány Kft. v reálných výrobních podmínkách. že privátní mobilní síť mohou využívat pouze zařízení určená zákazníkem, jiná zařízení neregistrovaná v síti ji využívat nemohou. Soukromá mobilní síť Magyar Telekom a průmyslové řešení pro ni vyvinuté společností T-Systems byly poprvé testovány v závodě BorgWarner Oroszlány Kft. v reálných výrobních podmínkách. že privátní mobilní síť mohou využívat pouze zařízení určená zákazníkem, jiná zařízení neregistrovaná v síti ji využívat nemohou. Soukromá mobilní síť Magyar Telekom a průmyslové řešení pro ni vyvinuté společností T-Systems byly poprvé testovány v závodě BorgWarner Oroszlány Kft. v reálných výrobních podmínkách.