Brazilská meziresortní komise pro analýzu projektů strategických nerostů zveřejňuje výsledky za rok 2021

V roce 2021 CTAPME posuzovalo 21 těžebních projektů, z nichž 15 bylo kvalifikováno v rámci Prominerální politiky.

Meziresortní výbor pro analýzu projektů strategických nerostů zveřejnil výsledky za rok 2021
Meziresortní výbor pro analýzu projektů strategických nerostů zveřejnil výsledky za rok 2021

Brazilský meziresortní výbor pro analýzu strategických nerostných projektů (CTAPME) zveřejnil v pátek (27.5.) zprávu s výsledky činnosti výboru v roce 2021.

Výkonný sekretariát CTAPME v uplynulém roce posoudil 21 těžebních projektů, z nichž 15 bylo kvalifikováno v rámci Prominerální politiky. Strategické nerosty přítomné v těchto projektech jsou: železná ruda, draslík, měď, mangan, zlato, fosfát a uran, titan a zirkonit, grafit, niob, vzácné zeminy, titan a síran niklu.

Kvalifikované projekty jsou distribuovány ve čtyřech regionech Brazílie, ve státech Minas Gerais, Amazonas, Pará, Rio Grande do Sul, Ceará a Amapá. Podle společností se investiční potenciál odhaduje na více než 40 miliard R$. Během implementace se očekává více než 40 000 pracovních míst a více než 15 000 během provozu.

CTAPME byla zřízena vyhláškou 10.657/2021 , kterou byla stanovena Politika podpory environmentálního povolování investičních projektů na produkci strategických nerostů – strategické prominerály. Tato politika má trvalý charakter a má za cíl formulovat akce mezi veřejnými orgány s cílem upřednostnit úsilí vlády o realizaci strategických projektů těžby nerostů pro rozvoj země.