Americká kongresmanka Lofgren oznamuje federální financování ve výši 625 000 dolarů pro soud pro léčbu veteránů v okrese Santa Clara

Dnes, U.S. Kongresmanka Zoe Lofgrenová (CA-19) oznámila, že U.S. Ministerstvo spravedlnosti poskytne vrchnímu soudu okresu Santa Clara 625 000 dolarů na rozšíření služeb u soudu pro léčbu veteránů.

U.S. Kongresmanka Zoe Lofgrenová
U.S. Kongresmanka Zoe Lofgrenová

„Veteráni nezištně sloužili naší zemi a my jim za to dlužíme vděčnost,“ řekl poslanec Lofgren. „Veteráni s užíváním návykových látek nebo poruchami duševního zdraví často potřebují léčbu a pomoc, nikoli uvěznění. Kalifornské léčebné soudy jako takové mají prokazatelné výsledky. Tento grant pomůže veteránům z okresu Santa Clara získat služby, které potřebují, aby se postavili na nohy.

Okres Santa Clara byl mezi prvními jurisdikcemi v zemi, které zřídily léčebný soud, který by řešil užívání návykových látek a poruchy duševního zdraví prostřednictvím intervencí a dalších služeb, včetně léčby za pomoci léků, spíše než uvěznění.

Tento grant pochází z diskrečního grantového programu Ministerstva spravedlnosti soudu pro dospělé proti drogám a soudu pro léčbu veteránů a bude sloužit 240 místním veteránům během čtyř let prostřednictvím koordinovaného řízení případů.

Legislativa o státním financování, pro kterou poslanec Lofgren hlasoval v prosinci 2020, poskytla 25 milionů USD pro soudy pro léčbu veteránů pro fiskální rok 2021, což je nárůst o 2 miliony USD oproti předchozím úrovním financování. Letos poslankyně Lofgrenová také vedla téměř 100 svých kolegů, kteří naléhali na sněmovní výbor pro přidělování prostředků, aby podpořil financování léčebných soudů ve fiskálním roce 2022.