Americká kongresmanka Lofgren oznamuje 15,8 milionů dolarů federálního financování infrastruktury pro mezinárodní letiště Mineta San Jose

Dnes, U.S. Kongresmanka Zoe Lofgrenová (CA-19) oznámila, že Federální úřad pro letectví (FAA) poskytne mezinárodnímu letišti Mineta San Jose celkem 15 797 290 USD v grantech na letištní infrastrukturu.

Toto financování bylo zahrnuto do nedávno schváleného balíčku infrastruktury pro obou stran, pro který poslanec Lofgren v listopadu hlasoval.

„Podpořil jsem zákon o investicích do infrastruktury a pracovních příležitostech, abychom modernizovali naši infrastrukturu v okrese Santa Clara v Kalifornii a v celé zemi. Jsem rád, že tyto federální fondy přicházejí, aby pomohly vylepšit mezinárodní letiště Mineta San Jose a zajistily, že může i nadále uspokojovat rostoucí potřeby South Bay, “řekl poslanec Lofgren.

Díky legislativě o infrastruktuře obou stran půjde v příštích pěti letech na letiště po celé zemi 25 miliard dolarů z grantů na letištní infrastrukturu – 1,5 miliardy dolarů, které by měly jít na kalifornská letiště. Financování lze použít na zlepšení letišť, jako jsou přistávací dráha, terminál a projekty na snížení hluku. Mezinárodní letiště Mineta San Jose bude spolupracovat s FAA na identifikaci způsobilých projektů

Toto financování následuje po předchozím přidělení federálního financování pro mezinárodní letiště Mineta San Jose. V červnu Lofgren oznámil 55,5 milionu dolarů na pomoc letišti COVID-19. V březnu 2021 společnost Lofgren oznámila 1,6 milionu dolarů pro letiště a jeho koncese díky zákonu o dodatečném přidělování opatření na koronavirus a pomoc. V dubnu 2020 společnost Lofgren oznámila více než 65,6 milionu dolarů ve financování ze zákona CARES.