VITAR – Tradiční výrobce vitaminových doplňků

VITAR – Tradiční výrobce vitaminových doplňků

Seznamte se s VITARem. Jsme tradiční český výrobce a distributor vitaminových doplňků, jednička na trhu ve svém oboru v obchodních řetězcích a drogeriích v Česku a na Slovensku. Naše rodinná firma vznikla již v roce 1990 a dnes patří k předním českým producentům. Naše produkty přispívají k naplnění trendů zdravého životního stylu, čímž pomáháme lidem vést zdravější život.

Za úspěchem stojí silná vize a odhodlání k jejímu naplnění
Bývaly doby, kdy doplňky stravy v podobě vitaminů a minerálních látek byly vnímány jako něco nadpozemského, nadpřirozeného, co patří výhradně do rukou vysokoškolsky vzdělaných magister v lékárnách. Nebýt Vladimíra Poláška, možná bychom i dnes žili v tomto nepraktickém nastavení a všechno mohlo být jinak…

Otec zakladatel
Vladimír Polášek

Vladimír Polášek pracoval v osmdesátých letech v tehdy velmi populárním JZD Slušovice. To bylo významným československým lídrem v inovacích a v novátorských myšlenkách, mnohdy progresivních i pro západní trhy. Pan Polášek zde naplno zužitkovával své vzdělání potravinářsko-chemického směru a získával zde i velmi cenné manažerské a praktické zkušenosti. Díky několika vizionářům patřilo JZD Slušovice k tahounům tehdejší československé ekonomiky a s mírnou nadsázkou by se dalo přirovnat k proslulému Silicon Valley v USA. A jedním z těchto vizionářů byl právě i Vladimír Polášek.

Díky svému vzdělání a nabytým zkušenostem z různých odborných studií i ze zahraničních cest byl pan Polášek přesvědčen, že je možné pomáhat lidem vést zdravější život i jinak než v ordinacích praktických lékařů nebo v nemocnicích. Přišel s myšlenkou vyrábět pod hlavičkou JZD Slušovice vitaminy a minerální látky, které budou doplňovat nevyhovující jídelníček právě o tyto prospěšné živiny.

Na sklonku osmdesátých let proto představil svoji vizi představitelům JZD Slušovice, kde stále pracoval. A stejně jako dopadl Steve Wozniak, když prezentoval prototyp prvního osobního počítače vedení společnosti Hewlett-Packard, i vizionářský záměr Vladimíra Poláška vyhodnotilo vedení JZD Slušovice jako pro družstvo nezajímavý a vhodný spíše pro menší rodinnou firmu.

V tu chvíli se ukázalo, jak Vladimír Polášek svému nápadu opravdu věří a že je ochotný obětovat svému poslání a své vizi i osobní život. S manželkou Janou opustili jistotu zaměstnání a společně v roce 1990 založili firmu na výrobu vitaminových doplňků.

Nyní mohli naplno uplatnit své vzdělání, nabyté manažerské zkušenosti, celosvětový rozhled i důležité kontakty v oboru. Jedněmi z nejcennějších konzultantů byli například i odborníci na vitaminy ze švýcarské firmy Hoffman-La Roche, kteří konzultovali první receptury. „Podnikání bylo tenkrát v Československu úplně v začátcích, nikdo s tím ještě neměl zkušenosti, nebyly ani žádné příručky nebo odborné knihy. Na všechno jsme museli přijít sami,“ popisuje zakladatel VITARu dobrodružný start firmy.