Ve výrobním závodě PKN Orlen vzplála pec. Existují oběti

Požár ve výrobním závodě PKN Orlen v Plocku
Požár ve výrobním závodě PKN Orlen v Plocku

Ve výrobním závodě PKN ORLEN v Płocku došlo k požáru pece na jednom ze zařízení, informovala tisková kancelář PKN Orlen. Na místě je hasičský záchranný sbor. „Ostatní produkční instalace fungují hladce“ – přidáno ve vydání. Dva lidé jsou mrtví, jak uvedla TVN24. Informaci potvrdila PKN Orlen.

Nejprve tisková kancelář PKN Orlen informovala, že ve výrobním závodě PKN ORLEN v Płocku „došlo k dočasnému zapálení pece na jednom ze zařízení“. Později bylo oznámeno, že se jednalo o hydrodesulfurizační zařízení Gudron, které bylo uvedeno do provozu po plánované rekonstrukci.

Jak bylo doplněno, hasiči na místě a další služby PKN Orlen požár zlikvidovaly za půl hodiny, ale „i přes provedenou záchrannou akci se dva zaměstnance zachránit nepodařilo“.

„Jejich rodinám se dostalo psychologické pomoci. Všichni ostatní lidé na místě byli v bezpečí, nebyli zraněni a byla jim poskytnuta i psychologická pomoc. Připravena je Nadace ORLEN, která v dalším kroku bude v kontaktu s rodinami obětí a poskytne jim s veškerou nezbytnou podporou.“ – byla informována tisková kancelář PKN Orlen.

Bylo doplněno, že na místě přítomný předseda představenstva PKN ORLEN jmenoval zvláštní komisi, která okolnosti události podrobně analyzuje. „Společnost je v kontaktu se všemi příslušnými službami, aby co nejdříve zjistila její příčiny“ – uvedeno.

Navíc bylo oznámeno, že „bezprostředně po výskytu incidentu provedly příslušné služby ochrany životního prostředí testy, které nezaznamenaly žádné porušení norem kvality ovzduší“. „To znamená, že v žádné fázi nedošlo k ohrožení životního prostředí pro obyvatele Płocku a jeho okolí“ – bylo poznamenáno.

PKN Orlen ujistil, že vzhledem k tomu, že k incidentu došlo v zařízení, které bylo vyřazeno z výrobních procesů a spuštěno po rekonstrukci, výrobní závod v Płocku fungoval hladce. „Také vás ujišťujeme, že dodávky zákazníkům nejsou v důsledku incidentu ohroženy“ – bylo informováno.