US Forest Service se pokouší zachránit sekvoje před požáry

US Forest Service se pokouší zachránit sekvoje před požáry
US Forest Service se pokouší zachránit sekvoje před požáry

Lesní služba USA oznámila, že podniká nouzová opatření na záchranu obřích sekvojí před požáry tím, že odstraní podrost.

Za poslední dva roky bylo lesními požáry zničeno až 20 procent všech velkých sekvojí.

Posun k obejití environmentálních přezkumů by mohl roky zkrátit běžný schvalovací proces potřebný k odstranění menších stromů v národních lesích.

Náčelník Forest Service Randy Moore v prohlášení uvedl: „Bez naléhavých opatření by lesní požáry mohly zlikvidovat nespočet ikonických obřích sekvojí. Tato nouzová akce ke snížení spotřeby paliva před tím, než dojde k požáru, ochrání nespálené sekvojové háje před riziky vysoce závažných lesních požárů. “

Oznámení je součástí celkového úsilí o záchranu prastarých stromů, které se nacházejí pouze na západním svahu pohoří Sierra Nevada v centrální Kalifornii.

Národní park Sequoia, spravovaný ministerstvem vnitra, také zvažuje nový a kontroverzní plán vysadit sazenice sekvoje tam, kde byly velké stromy zničeny požárem.

Zákon Save Our Sequoias Act, který obsahuje ustanovení o urychlení ekologických kontrol, jako je plán lesních služeb, nedávno představila dvoustranná skupina kongresmanů, včetně vůdce republikánů ve Sněmovně reprezentantů Kevina McCarthyho, v jehož obvodu jsou sekvojové lesy.

Některé ekologické skupiny však kritizovaly řídnutí lesů jako omluvu pro komerční těžbu.

Rob York, profesor a specialista na rozšíření spolupráce v lesích provozovaných Kalifornskou univerzitou v Berkeley, řekl, že plán lesní služby by mohl být užitečný, ale vyžadoval by rozsáhlé monitorování.

V e-mailu uvedl: „Pro mě to představuje přístup k třídění, jak se vypořádat s naléhavou hrozbou pro obří sekvoje. Po ošetření bude muset následovat časté předepsané požáry, aby se háje skutečně obnovily a dlouhodobě chránily.“