Robert Šlachta – Jsme levice nebo pravice?

Do politiky Robert Šlachta vstoupil s hnutím, které nazval Přísaha. Webové stránky www.prisaha.cz a www.robertslachta.cz

Jedna z porvních věcí, kterou říká Robert Šlachta je že chce provést audit všech veřejných zakázek od prvního nouzového stavu na jaře 2020 až po ten poslední. A všechny viníky potrestat. Ne bílé koně, ale skutečné příjemce peněz.

Důsledná ochrana veřejných peněz
Budeme usilovat o vznik registru dotací po vzoru registru smluv. Nepřehledné veřejné zakázky, spousta byrokracie a podmínky šité na míru, nepřehledné dotace, chybějící kontrola účelnosti. Místo toho, aby peníze pomáhaly konkrétním smysluplným projektům. Vznikají projekty jen proto, aby mohly být čerpány dotace, ovšem bez reálné faktické využitelnosti. Velkým problémem je neefektivní čerpání dotací z Evropské unie. Jednoduše řečeno chaos a korupce.

Zasadíme se o to, aby dotační politika byla jasná, jednoduchá a účelná. To samé platí i pro veřejné zakázky, čím je systém komplikovanější, tím snadněji se v něm schová každá nekalost. Dotace je nutné využít pro podporu růstu ekonomiky a zlepšování infrastruktury, školství, start-upů, vývoje a inovací a kvality života všech lidí v naší zemi. Žádosti o dotace chceme co nejvíce zjednodušit zřízením registru, který bude zcela zdarma a každého srozumitelně provede žádostí o dotace či veřejnou zakázku.