Naše pokožka bude také vděčná, pokud se necháme hýčkat sérem vitaminu C.

Vitamin C
Vitamin C

mimo jiné zvyšuje imunitu, může pomoci předcházet rakovině a naše pokožka bude také nesmírně vděčná, pokud budeme pravidelně jíst potraviny bohaté na vitamín C.

Vitamin C je antioxidační vitamin, díky němuž je pokožka mladistvá a zářivá. Antioxidanty účinně působí proti volným radikálům a jejich škodlivým účinkům, zatímco zlepšují zdraví tkání a dokonce podporují produkci kolagenu a zanechávají naši pokožku mladistvou a svěží.

Všichni to teď čtou !
Vitamin C je velmi účinný proti poškození způsobenému stárnutím, znečištěním ovzduší a UV paprsky. Nachází se ve většině zeleniny a ovoce, ale v největším množství v zelené listové zelenině a citrusových plodech.

Vitamin C je klíčem ke zdraví pokožky. Síla tohoto známého vitaminu se projevuje nejen jeho antioxidačním účinkem, ale také jeho silně kyselým účinkem, který se aktivně podílí na hojivých procesech pokožky. Jeho účinek na hojení ran je také vynikající, protože se podílí na produkci elastinu a kolagenu. Jedná se o bílkoviny, které zvyšují regeneraci kožních buněk, a tím také rychleji hojí pokožku a napíná ji. Kolagen zpomaluje proces stárnutí pokožky a také pomáhá předcházet její pigmentaci.

Vrásky jsou prvními známkami stárnutí pokožky, ale vitamin C může snížit jejich tvorbu, protože syntetizuje kolagen v těle. Budeme-li konzumovat vitamin C orálně, bude stav naší pokožky stále mnohem lepší, ale při aplikaci na naši pokožku to dále podpoří produkci kolagenu a výrazně sníží výskyt vrásek a vyhladí naši pokožku.

Dlouhodobé vystavení slunci může způsobit silné zarudnutí a spálení, ale vitamin C může chránit naši pokožku před škodlivými paprsky UV záření. Kombinace vitaminu C a vitamínu E může být velmi účinná proti poškození pokožky sluncem.

Vitamin C aplikovaný na pokožku snižuje suchost, protože pomáhá zadržovat vodu, a tím pomáhá napínat naši pokožku.

Vitamin C má také protizánětlivé účinky, takže můžete snížit příznaky zánětu, jako je vyrážka, zarudnutí nebo podráždění pokožky. Dnes tento vitamin obsahuje mnoho krémů, zvlhčovačů a sér. Sérum je lépe absorbováno suchou pokožkou, ale samozřejmě můžeme potřebovat také kvalitní zvlhčovač.

Zdroj: https://www.hirmagazin.eu/a-borunk-is-halas-lesz-ha-c-vitamin-szerummal-kenyeztetjuk