Mark Isham

Mark Isham je oceněný skladatel filmu a televize, inovátor elektronické hudby a jeden z nejúspěšnějších jazzových trumpetů na světě. Sledujte jeho neuvěřitelnou cestu z předčasného ukončení školy na vrchol hudební profese.

Mark Isham je ocenovaný skladatel televizní a filmové hudby odměněný cenou Emmy. „Devadesát procent hudby kterou rád vytvářím nikdy nebylo vytvořeno.“ Jdu na pódium a světla se rozsvítí, postavím se před publikum a vymýšlím a tvořím to. A to je největší na světě, “říká Isham.

Mark Ware Isham (narozen 7. září 1951) je americký hudebník, trumpetista a hráč na klávesy. Tvoří hudbu různých žánrů, od jazzu po elektronickou hudbu. Mimo jiné je také filmový skladatel, který pracoval na filmech a televizních seriálech, včetně The Hitcher, Point Break, Of Mice and Men, Warrior, Nell, Blade, Crash, The Lucky One a Once Upon a Time.

Život a kariéra
„Army Strong“, složený Ishamem v roce 2006.
Isham se narodil v New Yorku ve Spojených státech Amerických, jeho matka je Patricie (rozená Hammond), houslistka, otec Howard Fuller Isham, profesor humanitních věd.

Jeho diskografie je rozsáhlá a různorodá, včetně účasti s umělci jako Skupina 87, Art Lande, Pharoah Sanders, Van Morrison, David Torn, a hraní s lidmi, jako je Joni Mitchell, Terry Bozzio, Bill Bruford, XTC a Doug Lunn.

Je ženatý s Donnou Ishamovou.