Malajsie nebo Saúdská Arábie? Ruské letecké společnosti létají z Jekatěrinburgu do nových destinací

Malajsie nebo Saúdská Arábie? Ruské letecké společnosti létají z Jekatěrinburgu do nových destinací
Malajsie nebo Saúdská Arábie? Ruské letecké společnosti létají z Jekatěrinburgu do nových destinací

Tři Ruské letecké společnosti dostaly povolení k novým letům z jekatěrinburského letiště Koltsovo. Včetně hlavního města Malajsie Kuala Lumpur, letoviska pobřeží Saúdské Arábie, řeckého ostrova Kos a jednoho z nejstarších měst na světě. Podle nařízení Federálního úřadu pro leteckou dopravu z 28. prosince se seznam možných mezinárodních letů z Koltsova výrazně rozšíří.

Letecká společnost IrAero tak získala povolení k pravidelným osobním letům z Jekatěrinburgu na řecký ostrov Koh , který se nachází v Egejském moři. Mohou létat dvakrát týdně.

Stejnému leteckému dopravci bylo povoleno létat dvakrát týdně do města Andijan v Uzbekistánu „do konce zimní sezóny 2022-2023 IATA“. Andijan je jedno z nejstarších měst na světě, je staré přes 2,5 tisíce let.
AzurAir bude moci zvýšit počet letů mezi Jekatěrinburgem a Dubají z jednoho na dvakrát týdně „na základě správního rozhodnutí leteckých úřadů SAE“, tedy zvýšit objemy provozu během zimní sezóny 2021/22.

„Operační velitelství odstranilo všechna omezení dopravy v SAE, takže tyto lety mohou být provozovány dopravci (pokud jsou uvedená ruská letiště otevřena pro mezinárodní lety,“ vysvětluje Asociace cestovních kanceláří (ATOR).

AzurAir také obdržel povolení létat dvakrát týdně do Malajsie z Jekatěrinburgu do svého hlavního města Kuala Lumpur .

„Operační velitelství Ruské federace tuto zemi pro lety ještě neotevřelo, ale Malajsie je připravena přijmout ruské turisty, pokud budou očkovaní,“ říkají v ATOR.

Povolení pro každodenní lety z hlavního města Uralu do Jeddahu, přístavního města na pobřeží Rudého moře, obdržela letecká společnost NordWind. Shromažďují se tam poutníci a vydávají se do svatých měst za muslimy – Mekky a Mediny. A podél moře poblíž Jeddah se nachází letovisko s luxusními hotely. Turisté očkovaní Sputnikem V budou moci vstoupit do země od 1. ledna 2022. Zároveň ale budou muset podstoupit 48hodinovou karanténu a projít testem PCR.

A společnosti Ural Airlines byl zrušen přístup k každodenní nákladní dopravě na trase Jekatěrinburg-Londýn. A snížili nákladní lety do Xianu ze sedmikrát týdně na jeden. Ale bylo jim dovoleno létat třikrát týdně do „vlasti koronaviru“, do čínského Wu-chanu.