Kirstie Alley – americká herečka

Kirstie Alley se narodila a vyrůstala ve Wichita, Kansas. objevila jako jedna z významných hereček své generace a znovu a znovu dokazovala, že je schopna velké hloubky a výrazového rozsahu.

Kirstie Alley - americká herečka
Kirstie Alley – americká herečka

Ovládá komediální načasování, jako žádná jiná. Za svou televizní práci získala šest nominací na Zlatý Globus® a osm nominací na cenu Emmy®. Získala Zlatý glóbus, dvě ceny Emmy a dvě ceny People’s Choice Awards.

Kirstie Alley nedávno ukončila po první sezóně produkování televizního seriálu „Kirstie“, kde působila jako herečka v hlavní roli a současně také jako výkonná producentka. V roce 2005 Alley spolupracovala a hrála v kritiky z Showtime oceňované komedii „Fat Herečka“. Hrála také titulní postavu v sitcomu televize NBC „Veroničiny tajnosti / Veronica’s Closet“ a současně působila také jako výkonná producentka seriálu. V roce 1994 Alley předvedla své herecké schopnosti v hlavní roli v televizního filmu stanice CBS „Davidova matka“. V roce 1987 se Kirstie připojil k obsazení dlouhodobě zasaženého sitcomu televizní stanice NBC „Cheers“ kde ztvárnila roli neurotické Rebeccy Howe.

Kirstie Alley – Hollywoodská hvězda
Kirstie Alley – Hollywoodská hvězda

V roce 1982 Kirstie Alley debitovala v celovečerní filmu „Star Trek II:Khanův hněv“, ve kterém hrála krásnou vulkánskou důstojnici Saavik. V roce 1999 Kirstie hrál v ponuře komediálním filmu „Krása na zabití/ Drop Dead Gorgeous“ –  satiricky fiktivním dokumentu o soutěži krásy v Minnesotě. Kirstie hrála v roce 1997 ve filmu „Deconstructing Harry/ Pozor na Harryho“ režírovaného Woody Allenem a spolu s dlouholetým přítelem Johnem Travoltou poté hrála ve filmu „Kdopak to mluví“. Film ve kterém hrála Alley s Travoltou byl úspěšný a proto přinesl další dvě pokračování: „Kdopak to mluví 2“ a „Kdopak to mluví 3“.