jak klidný je život lidí v městě Detroit v Americkém státe Michigen

Tehdy kino, nyní parkoviště: Od roku 1977 lidé žijící v Detroitu sledují filmy v Michiganském divadle, ale jezdí tam zaparkovat svá auta.

„Kde jsem?“ Myslím, že pokaždé, když vstoupím na toto místo. Je to neskutečné, jako by se střetly dva světy. tady, kde hvězdy jako Frank Sinatra, Louis Armstrong nebo Glenn Miller kdysi fandily tisícům lidí, je dnes parkoviště.

V roce 1926 bylo otevřeno Michiganské divadlo. Každý večer. Promítaly se filmy, na jeviště vystoupili zpěváci a tanečníci. Díky svému luxusnímu interiéru se brzy stal nejoblíbenějším místem pro akce v okolí. Od poloviny 60. let se však mnoho lidí vystěhovalo na předměstí. Michiganskému divadlu konkurovala nová kina s větším výběrem filmů. Poté v 70. letech 20. století oživily divadlo rockové koncerty. Pod jeho skvostně zdobenými stropy hráli umělci jako Aerosmith nebo David Bowie.

To zanechalo své stopy – s rozbitými zrcadly, graffiti na stěnách a roztrhanými sedadly. Na konci 70. let bylo Michiganské divadlo značně zdevastované. Vedení města rozhodlo o jeho zbourání a vybudování parkoviště na místě. Protože by však byl poškozen přilehlý kancelářský komplex, s typickým americkým pragmatismem bylo rozhodnuto, že třípatrová parkovací garáž bude vestavěna do divadla. Dnes se fotbaloví fanoušci scházejí v podzemním parkovišti, aby se naladili na hru. Michiganské divadlo je pro mě symbolem vzestupu a pádu Detroitu. Je ironií, že divadlo se nachází přesně tam, kde měl kdysi Henry Ford svou první dílnu.

Jsme jen pár minut a pěšky od hlavních atrakcí, jako je Ford Field, Comerica Park, Little Caesars Arena a prosperujících destinací v divadelní čtvrti. Náš hotel v centru města je ideální jak pro víkendové pobyty, tak pro delší pobyty. Ubytujte se ve svém prostorném pokoji pro hosty vybaveném promyšlenými funkcemi včetně plyšového ložního prádla, bezplatného Wi-Fi a plnohodnotné kuchyně. Pokud vás podnikání přivede do Michiganu, naplánujte si produktivní brainstorming nebo firemní konferenci v našich jedinečných zasedacích prostorách. Ať už cestujete služebně nebo zábavně, Element Detroit at the Metropolitan vám zajistí vyvážený pobyt v centru Detroitu.