Tři zásady kojení pro nové matky

Tři zásady kojení pro nové matky
Tři zásady kojení pro nové matky

Jaký je nejlepší dárek pro čerstvou matku k uvítání jejího dítěte? Odpověď jsou dvě slova: mateřské mléko!

Nyní se stále více a více nových matek dozvědělo, že mateřské mléko nejen udržuje jejich děti plné a dobře najedené, ale také prospěšné pro jejich zdraví. Kojení je originální „win-win“ a čerstvé matky musí uchopit „teplo“ krmení.

Včasné sání: U novorozenců, kteří porodili normálně, do 30 minut po přerušení pupeční šňůry zdravotnický personál pomáhá dítěti při kontaktu s pokožkou matky. V tuto chvíli může matka začít kojit. Protože sání může stimulovat produkci mléka, podporovat kontrakci dělohy, podporovat dodávku placenty a snižovat poporodní krvácení. Současně může také podporovat novorozeneckou stolici a předčasné vypouštění mekonia.

Časté sání: Mléko vylučované matkou do 7 dnů od narození dítěte se nazývá kolostrum, což je dobrá orální imunitní protilátka, která pomáhá předcházet běžným infekčním chorobám dítěte. V tuto chvíli je důležité nechat novorozence často sát, zvýšit stimulaci bradavek a povzbudit matku k vylučování mléka. Kromě toho může časté sání kojenců také stahovat a odblokovat mléčný kanál matky a snížit otok prsou.

jak snížit otok prsou u matky
jak snížit otok prsou u matky

Zakázáno krmit cukrovou vodu, používat méně dudlíku: Krmení cukrovou vodou ovlivní chuť dítěte k jídlu, čímž sníží sání mateřského mléka, což má za následek snížení sekrece mateřského mléka. Akce a síla sání dudlíku se liší od nasávání dudlíku matky, ale dudlík je dlouhý, výdej mléka je velký a mléko v lahvičce snadno vytéká, takže je vhodné sát. Zájem vedoucí k odmítnutí mateřského mléka.