3měsíční dítě potřebuje vysoce kvalitní mateřské mléko

Mateřské mléko je pro kojence stále tou nejlepší volbou

Když dítě dosáhne 2 až 3 měsíců, zejména třetího měsíce, vstoupilo do druhého vrcholného období vývoje mozkových buněk a je to také vrcholné období vývoje a růstu všech aspektů těla. Během tohoto období je mateřské mléko pro dítě příliš důležité, proto je nutné dítěti podávat co nejvíce mateřského mléka, a to nejen jeho příjem, ale také kvalitu mateřského mléka. Aby dítě mělo dostatek výživy, musí matka zajistit příjem výživy, zajistit dostatek spánku a odpočinku, aby bylo k dispozici jak výživné, tak bohaté mléko. V opačném případě mateřské mléko není bohaté na živiny, i když dítě jí více, ale výživa je menší, což přímo ovlivní růst a vývoj dítěte. Navíc doba, kterou dítě kojí mateřským mlékem, ovlivní také jeho duševní vývoj.

Denní příjem kalorií je regulován na 100 ~ 120 kcal na kilogram tělesné hmotnosti

V této fázi je denní potřeba kalorií u kojenců zhruba 100–120 kcal na kilogram tělesné hmotnosti. Pokud denní příjem kalorií přesáhne 120 kcal, může to způsobit obezitu.

Kojené děti mohou každý týden pomocí váhy měřit hmotnost dítěte. Pokud přírůstek hmotnosti dítěte přesahuje 200 gramů týdně, může to být způsobeno nadměrným příjmem kalorií; pokud je přírůstek hmotnosti dítěte za týden nižší než 100 gramů, může to být způsobeno nedostatečným příjmem kalorií.

V této fázi nepijte rýžovou kaši pro kojence

Toto měsíční dítě není vhodné dávat jídlo z rýžové kaše, protože jeho tělu chybí enzymy pro trávení jídla z rýžové kaše a je náchylné k zažívacím potížím; dítě je v nejživějším období vývoje a jako záruku potřebuje hodně vysoce kvalitních bílkovin. Jídlo je hlavním zdrojem vysoce kvalitních bílkovin. Konzumace rýžové kaše ovlivní množství mléka; hlavní složkou rýžové kaše jsou uhlohydráty, přílišná konzumace může snadno vést k obezitě. Nejvhodnějším obdobím k jídlu rýžové kaše by mělo být přidání doplňkového jídla po 4–6 měsících.