10 miliard zisků pro holdingovou společnost Warrena Buffetta

Berkshire Hathaway, holdingová společnost založená a řízená Warrenem Buffettem
Berkshire Hathaway, holdingová společnost založená a řízená Warrenem Buffettem

Berkshire Hathaway, holdingová společnost založená a řízená Warrenem Buffettem, uzavřela druhé čtvrtletí s rekordním provozním ziskem, nárůstem o 7 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2022.

Čtvrtina na zapamatování pro Warrena Buffetta a jeho holdingovou společnost Berkshire Hathaway . Konglomerát uzavřel s provozním ziskem 10,04 miliardy USD, což je o 7 % více než ve stejném období roku 2022. Čistý zisk činil 35,91 miliardy USD, zatímco ve druhém čtvrtletí loňského roku holdingová společnost ztratila 43,62 miliardy USD.

PODPORA OD APPLE

Mezi akcie, které přinesly Warrenu Buffettovi největší uspokojení, je určitě Apple . Společnost dosáhla nerealizovaných zisků ve výši 26 miliard dolarů, protože během druhého čtvrtletí roku 2023 vzrostla o téměř 18 procent. Buffett v současnosti vlastní přibližně 177 miliard dolarů (5,8 procent akcií) , což je monstrózní číslo, což je také výsledek +50 % od Applu v první polovina. Dalším krokem, který Berkshire odměnil, bylo snížení jeho podílů v Chevronu, který v roce 2023 ztratil více než 11 %.

TITUL O RŮSTU

Akcie Berkshire Hathaway od začátku roku vzrostly o téměř 14 % a akcie třídy A dnes na Wall Street vzrostly o 2,5 % . Z výborných výsledků dceřiné společnosti Geico, autopojišťovny, těžil kromě Applu i holdingová společnost Oracle of Omaha (jak se Warrenu Buffettovi přezdívá).