Bývalý ministr obrany Spojeného království řekl, že NATO může potřebovat vyslat pozemní síly na Ukrajinu

„Teorie domina“ byla kdysi s velkým efektem použita k tomu, aby zmanipulovala americkou veřejnost k podpoře války ve Vietnamu, ale bude stejný příběh fungovat k tomu, aby Západ podpořil třetí světovou válku s Ruskem? 

Zdá se, že si to myslí bývalý britský ministr obrany Sir Gerald Howarth, když přesně toto tvrzení používá k ospravedlnění bot NATO na Ukrajině.

Je třeba poznamenat, že  velké procento  amerického obyvatelstva a většina Evropy nemá vůbec žádný zájem o zapojení se s Ruskem a možná jeho spojenci v celé válce,  ale zdá se, že establishment má v úmyslu tento problém vynutit. Dodávka tanků NATO a možnost raket delšího doletu nepochybně vyvolá širší reakci Ruska, kterou pak NATO využije jako důvod k další eskalaci.

Howarth přinejmenším připouští to, co mnozí v alternativních médiích již nějakou dobu říkají – že ukrajinské snahy se zastavily bez další podpory jednotek NATO. Dodávky peněz a zbraní nejsou ničím jiným než zastávkou; války vyhrávají muži.

Bývalý ministr naznačuje, že Ukrajina je v podstatě příliš velká na to, aby selhala, a že NATO nemůže dovolit Rusku, aby v regionu zvítězilo, jinak budou povzbuzeni k úderu na další blízké země. Neexistuje žádný důkaz na podporu tohoto argumentu, ale je jasné, že mluvící hlavy NATO se zoufale snaží vyburcovat nějaký druh veřejného zápalu.

Jsou západní občané ochotni bojovat a umírat za Ukrajinu? Je to vysoce nepravděpodobné.