Izraelská lékařská firma tvrdí, že mohla najít lék na Covid-19

Izraelská lékařská firma tvrdí, že mohla najít lék na Covid-19
Izraelská lékařská firma tvrdí, že mohla najít lék na Covid-19

Nová léčba založená na bílkovinách by mohla vyléčit lidi virem Covid-19, tvrdí izraelský startup.

Podle Tel Aviv založené Novel Concepts Medical je léčba kombinací přírodních sloučenin a bylo prokázáno, že laboratorní výsledky ukazují významné snížení množství „spike proteinu“ Covid-19 během několika hodin inkubace.

Zakladatel společnosti, Dr. Rachel R. Alkalay, který je absolventem PhD na Queen Mary University v Londýně, vysvětlil City A.M. že protein špice je součástí viru, který spojuje virus s buňkou.

„Celý výzkum na světě se zaměřuje na tento špičkový protein.“ Podařilo se nám to rozložit. V zásadě se jedná o ekvivalent odebrání paliva z automobilu, “řekl Alkalay.

„V současné době využíváme sloučeniny, které již byly bezpečně testovány na milionech lidí, pro jiné účely.“ Naše zjištění ukazují, že je velmi možné mít okamžitý účinek na inhibici viru u lidí, kteří byli vystaveni, “dodala.

Vzorec Novel Concepts Medical byl testován v laboratoři Smart Assays Lab ve vědeckém parku Weizmann v Izraeli.

Dr. Celeste Weiss-Katz, odborník na bílkoviny na univerzitě v Tel Avivu, potvrdil, že laboratorní zprávy prokázaly, že vzorec rozložil spike proteiny Covid-19.

„Je zřejmé, že z laboratorních výsledků vyplývá, že přípravek Novel Concepts Medical způsobuje významné snížení proteinů S1 a S2,“ uvedla.

Alkalay uvedl, že Novel Concepts Medical se nyní snaží spolupracovat s nemocnicemi v Izraeli a dalších zemích na zahájení klinických studií.