Rep. Banky oceňují zákaz investic USA do společností vázaných na PLA

Dnes House Armed Services a člen čínské pracovní skupiny, rep. Jim Banks, ocenil výkonnou objednávku prezidenta Trumpa blokující americké investice do 31 společností, které USA označily za pomoc čínské vojenské průmyslové základně.

V červnu představila Rep. Banks H.R. 7064, zákon o zastavení financování PLA, který je velmi podobný výkonnému nařízení prezidenta. Řídí výkonnou pobočku, aby vypracovala seznam firem úzce spjatých s čínskou armádou a brání americkým investorům ve financování těchto firem. Jako původní spoluzadavatelé se přidali zástupci Mike Gallagher a Doug LaMalfa.

„Toto je jedno z nejmoudřejších a nejvýznamnějších zahraničněpolitických rozhodnutí, které prezident Trump od svého vstupu do úřadu učinil.“ Je směšné, že USA někdy umožnily financování růstu našich hlavních globálních protivníků, a je chybou, že nemůžeme znovu učinit, “řekl zástupce Jim Banks. „Republikáni a demokraté, kterým záleží na národní bezpečnosti, se musí spojit za Zastavit financování zákona PLA a učinit z zadržování čínské vojensko-průmyslové základny trvalou stránku zahraniční politiky USA.“

Rep. Jim Banks poprvé upozornil na otázku amerických investic do čínské armády v květnu 2019, když představil H.R.2903, zákon o blokování investic do našich protivníků. Tento zákon by zabránil investování úspor TSP do čínských nebo ruských společností.

V lednu také Republikové banky vyvolaly poplach, že státní penzijní fondy jako CalPERS již značně investují do čínských společností přidružených k čínské armádě a spojených s porušováním lidských práv.