Poměr ceny bydlení k příjmu dosáhne nového maxima za 20 let

Šanghajský institut pro výzkum nemovitostí E-House (dále jen E-House Research Institute) vydaný 19. „Národní zprávou o poměru ceny bydlení k příjmu“ (dále jen „zpráva“) „Vnitrostátní poměr ceny bydlení k příjmu v roce 2020 je 9,2, což je mírný nárůst z 8,7 v roce 2019. Pokud jde o absolutní úroveň poměru ceny a bydlení k bydlení, stále je na vysoké hranici, rekordně vysoké za 20 let. Zpráva rovněž předpovídá, že národní poměr ceny a bydlení v roce 2021 bude vykazovat mírný sestupný trend.

Podle zprávy se poměr ceny bydlení k příjmu týká poměru celkové ceny bydlení k disponibilnímu příjmu domácností, tj. Průměrné transakční ceny nového komerčního bydlení vynásobené podlahovou plochou na obyvatele městských bytů vydělenou disponibilním příjmem obyvatel na obyvatele. Podle aktuální situace v Číně považuje E-House Research Institute poměr národních cen bydlení k příjmu v rozmezí 7,0-7,5 jako přiměřené rozmezí, hodnoty pod 7,0 jako nízké rozmezí a vyšší než 7,5 jako vysoké rozmezí.

Podle zprávy bude v roce 2020 národní průměrná transakční cena komerčního bydlení 9 980 juanů za metr čtvereční, oblast bydlení obyvatel na obyvatele na obyvatele dosáhne přibližně 40,5 metrů čtverečních a disponibilní příjem obyvatel na obyvatele bude 43 834 juanů. Podle výše uvedeného vzorce bude národní komoditní bydlení v roce 2020 Poměr cena / příjem činil 9,2, což je mírný nárůst z 8,7 v roce 2019. Když se podíváme na absolutní úroveň poměru ceny a bydlení k bydlení, stále je ve vysokém rozmezí, což je rekordní maximum za 20 let.

Pokud jde o důvody zvýšení poměru ceny bydlení k příjmům, zpráva analyzuje, že ačkoliv se růst cen bydlení v roce 2020 ve srovnání s předchozími dvěma lety zúžil, celkový nárůst je stále relativně vysoký; tempo růstu disponibilního příjmu obyvatel na obyvatele ve městě výrazně pokleslo a tempo růstu příjmu Méně než růst cen bydlení; oblast bydlení v Číně na obyvatele se nadále zvyšuje. Podle tempa růstu v předchozích letech dosáhne plocha bydlení na obyvatele městských obyvatel v roce 2020 přibližně 40,5 metrů čtverečních.

Zpráva předpovídá, že se zúžením růstu cen bydlení a růstem příjmu se očekává, že poměr ceny bydlení k příjmu mírně poklesne na přibližně 9 v roce 2021. Zpráva dále analyzuje, že trh s bydlením ve většině měst v celé zemi bude i v roce 2021 nadále ochlazovat a průměrný růst cen transakčních cen se bude i nadále zužovat; na rozdíl od konkrétních měst jsou národní ceny bydlení velmi lepkavé, snadno rostou a těžko klesají, a očekává se, že nenastane situace na domácí i mezinárodní úrovni. Za okolností velkých změn bude celý rok 2021 stále vykazovat vzestupný trend; jelikož cenové změny zaostávají za objemem transakcí, tempo růstu národní komerční prodejní oblasti rezidenčních nemovitostí od roku 2018 se ve srovnání s předchozími lety výrazně snížilo a trh je v relativně stabilní situaci. Očekává se, že v roce 2021 bude trh nemovitostí vykazovat ustálený stav mírného poklesu objemu transakcí a malého nárůstu průměrných cen transakcí.

Yang Hongxu, zástupce děkana Výzkumného ústavu E-House, uvedl, že vzhledem k tomu, že poměr ceny bydlení k příjmu dosáhne rekordní výšky v roce 2020 a stále vysoké v roce 2021, stále není vhodné uvolňovat regulaci nemovitostí v zemi, zejména v hotspotech, a města hotspotů by měla být nadále přísná. Ovládejte zvyšování cen bydlení. (Zhongxin Jingwei APP)