Londýňané se poohlíží po životě v Portugalsku

Nová data od Portugalské obchodní komory ve Spojeném království odhalila, co Londýňané hledají, když se přestěhují do Portugalska.

Čísla shromážděná na výstavě Moving to Portugal Show v Londýně v říjnu 2022 odhalují, že nejvíce přitažlivé je město žijící v Portugalsku, přičemž 56 % londýnských návštěvníků vyjádřilo zájem o život ve Velkém Lisabonu (ve srovnání s 54 % vyjádřilo zájem o Algarve a 28 % v Portu a severním Portugalsku). To je srovnatelné s údaji z doby před Covidem z přehlídky Manchester Moving to Portugal, kdy Algarve obsadilo první místo v seznamu zajímavých destinací (s 61 % účastníků vyjádřilo zájem o život v Algarve, zatímco o život v Lisabonu projevilo zájem pouhých 42 % ), podle Komory.

„Vidíme, že Londýňané se více zajímají o život ve městě, pokud jde o zahájení nového života v Portugalsku. Zdá se, že existuje také souvislost s věkem, kdy mladší stěhováci vyhledávají městský život, možná kvůli rozsáhlejším pracovním možnostem, které Lisabon nabízí – stejně jako jeho pulzující a přívětivá sociální scéna a kvalita života, kterou město nabízí. nabídky pro mladé rodiny,“ řekla Christina Hippisley, generální ředitelka Portugalské obchodní komory ve Spojeném království .

Zjištění sněmovny také ukázala, že Londýňané mají také vyšší rozpočty, pokud jde o stěhování do Portugalska a nákup nemovitostí tam. 28 % těch, kteří se zúčastnili London Moving to Portugal show, mělo rozpočet přes 500 000 EUR, ve srovnání s 21 % těch, kteří se zúčastnili poslední show v Manchesteru. Jedním z důvodů je to, že Londýňané hledali možnosti trvalého pobytu v Portugalsku, zatímco Mancuniané se soustředili spíše na druhé domovy.

Výstavy a semináře Moving to Portugal poskytují účastníkům přístup k informacím o vízech, pobytu, investicích, daních, zaměstnání, vzdělávání a zdravotní péči v Portugalsku, stejně jako o každodenním životě v Portugalsku. Poskytují kombinaci prezentací na seminářích a panelových diskusí s příležitostí pro osobní rozhovory o stěhování do Portugalska. Příští show se bude konat v londýnském Pestana Chelsea Bridge Hotel 23. března 2023 od 11 do 21 hodin. Účast na představení je zdarma, místa je možné rezervovat předem .

„Britové zjišťují co nejvíce o životě v Portugalsku v rané fázi svých plánů přestěhovat se. Řada odborníků, kteří jsou k dispozici na výstavě a seminářích Moving to Portugal, bude hrát klíčovou roli při umožnění účastníkům přístup k informacím, které potřebují, aby mohli své plány posouvat vpřed,“ uzavřela Christina Hippisley, generální ředitelka Portugalské obchodní komory v Spojené království .