Indonésie vítá vzestup turistického průmyslu bezvízovým cestováním pro 43 zemí

Setkání ministrů ASEAN
Setkání ministrů ASEAN

Po zpomalení pandemie COVID-19 se Ministerstvo pro právo a lidská práva (Menkumham) pokusilo rozšířit zavedení víz při příjezdu (VoA), víz při vstupu nebo turistických víz pro turisty ze 43 zemí podle dopisu generálního ředitele. imigračního čísla IMI-0549.GR.01.01 zveřejněného 5. dubna. Nové nařízení vstoupilo v platnost 6. dubna. „Díky této nové politice mohou cizinci z devíti zemí ASEAN vstoupit do Indonésie s bezvízovým stykem,“ řekl 5. dubna ředitel ministerstva pro imigrační dopravu, právo a lidská práva Amran Aris. Po oznámení podepsali členové ASEAN také 25. července Memorandum o porozumění (MoU) o zavedení bezvízového vstupu napříč všemi zeměmi ASEAN. Očekává se, že dohoda oživí cestovní ruch ve všech zemích ASEAN poté, co uplatňují politiku bezvízového styku pouze v šesti zemích.

„Dosud byli cestující ze zemí ASEAN osvobozeni od víz, ale pouze pro diplomaty a některé vládní úředníky. S tímto rámcem všechny země ASEAN souhlasily s tím, že svým obyvatelům, kteří navštíví jiné země ASEAN, umožní bezvízový styk,“ řekl generální ředitel ASEAN Triansyah Jani při zahájení 39. zasedání ministrů ASEAN (AMM) na konferenci. Kongresové centrum Kuala Lumpur (KLCC).

Po pandemii COVID-19 bylo zavedeno mnoho strategií pro bezpečné znovuotevření cestovního ruchu v ASEAN při zachování stávajících rámců, včetně strategického plánu cestovního ruchu ASEAN na období 2016–2025. To dá Indonésii příležitost stát se průkopníkem v podpoře vnitřního obchodu ASEAN, který je v současnosti na vzestupu. „Otázka obnovy po pandemii bude zkouškou pro indonéské předsednictví ASEAN v roce 2023. Konsolidace pilířů ASEAN se musí zintenzivnit, aby přinesla výsledky a dědictví vůdců, které budou přínosem pro obyvatele Indonésie, ASEAN a celého světa,“ vysvětlil ředitel pro informace. , Politická komunikace, právo a bezpečnost, Generální ředitelství pro informace a veřejnou komunikaci, Ministerstvo komunikace a informací (Kominfo), Bambang Gunawan na sérii webinářů č. 3 ASEAN Talk s tématem, ASEAN bez víz a zrychlená obnova cestovního ruchu na Bali, 22. července.

Doba platnosti indonéského pasu byla prodloužena na deset let
Doba platnosti indonéského pasu byla prodloužena na deset let

Indonéský cestovní ruch, kdysi hlavní destinace pro zámořské cestovatele, zažil během pandemie COVID-19 propad. Podle údajů statistiky Indonésie (BPS) z roku 2021 došlo k výraznému poklesu turistů, a to jak z mezinárodních, tak domácích příjezdů. V roce 2020 Indonésie navštívilo pouze 4,02 milionu návštěvníků, což je o 75,03 procenta méně než v předchozím roce. Indonéská vláda však podnikla kroky správným směrem zavedením politik, které účinně stimulují turistický průmysl. Očekává se, že Indonésie a zejména Bali budou vykazovat známky nárůstu cestování. „Vzhledem k tomu, že vláda prosazuje bezvízový styk zejména v regionech ASEAN, turistický průmysl vykazuje známky oživení a zlepšení. Letos v květnu jsme svědky pozitivní změny v ekonomické situaci v Indonésii,“ dodal Bambang.