Francouzský historik: Třetí světová válka již začala

Francouzský historik Emmanuel Todd
Francouzský historik Emmanuel Todd

„Nyní jsme v nekonečné válce.“

Francouzský historik, který přesně předpověděl pád Sovětského svazu na deset let dopředu, říká, že třetí světová válka již začala v důsledku konfliktu na Ukrajině.

Komentáře učinil Emmanuel Todd, jeden z předních francouzských intelektuálů, během rozhovoru pro noviny Le Figaro.

„Je evidentní, že konflikt, původně omezená územní válka, se vyvinul v globální ekonomickou konfrontaci mezi celým Západem na jedné straně a Ruskem podporovaným Čínou na straně druhé. Stala se z toho světová válka,“ řekl Todd.

Todd dodal, že „odpor ruské ekonomiky tlačí americký imperiální systém k propasti“ a že Biden musí „spěchat“, aby zachránil „křehkou“ Ameriku.

Podle historika je americká kontrola nad světovým finančním systémem ohrožena, protože odpor ruské ekonomiky vůči sankcím tlačí „americký imperiální systém“ do propasti, přičemž Rusko se stále může spolehnout na Čínu, pokud jde o monetární podporu.

Todd říká, že Amerika „nemůže z konfliktu vycouvat, nemůže se pustit“, protože nemá žádnou výstupní strategii a sázky jsou příliš vysoké.

„Proto jsme nyní v nekonečné válce, v konfrontaci, jejímž výsledkem musí být kolaps jednoho nebo druhého,“ řekl intelektuál.

Todd je široce respektovaná osobnost, která přesně předpověděla kolaps Sovětského svazu 14 let předtím, než k němu došlo.

Jak jsme zdůraznili minulý měsíc, hlava ruské pravoslavné církve varovala, že jakýkoli pokus „zničit Rusko“ ze strany „bláznů“, kteří se snaží prosadit své hodnoty, povede ke „konci světa“.

„Modlíme se k Pánu, aby ty šílence osvítil a pomohl jim pochopit, že jakákoli touha zničit Rusko bude znamenat konec světa,“ řekl patriarcha Kirill.

Elon Musk také nedávno varoval , že „většina si neuvědomuje nebezpečí“ nového globálního konfliktu.

Donald Trump také nedávno varoval: „Jsme na pokraji 3. světové války“ a v předvolebním videu minulý týden tvrdil: „Kdybych byl prezidentem, válka Rusko Ukrajina by se nikdy nestala… nikdy za milion let.“