Šípky během těhotenství: jak zvládnout nedostatek vitamínů a zatočit s ospalosti

Šípky jsou považovány za bezpečné hypoalergenní bobule, která vyhrávají v soutěži se zámořskými citrusovými plody a dokonce i místními černými rybízy v množství kyseliny askorbové. Šípky se používají jako zdroj vitamínů, k posílení imunity a také k odstranění otoků. Šípky mají schopnost odstranit přebytečné tekutinu z těla, což ženám umožňuje doporučit fyto-suroviny. U těhotných žen je třeba užívat šípky s opatrností a dodržovat určitá pravidla.

Použití šípků je srovnatelné s léčivy, což znamená, že mají indikace a kontraindikace. Nejsou výjimečné: konzumace výluhů je přípustné pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře. To vám pomůže vyhnout se nežádoucím projevům na straně matky i plodu.

Šípky jsou bohaté na biologicky aktivní látky, které jsou důležité pro podporu lidského zdraví. Mezi ně patří: flavonoidy; organické kyseliny; taniny; mastné kyseliny; pektiny; antokyany; kumariny; fenolické látky. Mají řadu významných účinků na tělo: posiluje krevní cévy; odstranit toxiny; zvýšit sekreci žláz; potlačují zánětlivé procesy; stimulují imunitní systém; regulují tlak; zvyšují tvorbu žluči a moči; podporují hormonální hladiny; regulují metabolismus. Šípky jsou také bohaté na živiny. Bobule obsahují: kyselinu askorbovou; karotenoidy; rutina; vitamín K; Vitaminy B; hořčík Mangan železo vápník zinek. Vitamíny a minerály jsou nezbytné pro správný průběh všech biochemických procesů v těle. Během těhotenství je jejich dostatečný přísun zvenčí obzvláště důležitý. Lékaři obvykle předepisují přípravy na bázi šípku nastávajícím matkám, aby se odstranily otoky. Rostlina působí jako mírné diuretikum, zlepšuje tvorbu moči a také usnadňuje jeho vylučování, normalizuje krevní oběh. Tento nástroj se doporučuje, pokud neexistují žádné patologie z močového systému a edém je výsledkem zvýšení objemu krve, tlaku rostoucího plodu na močovodu a dalších fyziologických změn. Rostlina je účinná nejen z otoku. Posiluje imunitní systém. Má obecný posilující účinek, zvyšuje nespecifickou odolnost těla. Šípky v časném těhotenství pomáhá kompenzovat depresivní stav imunity, který se vyvíjel pod vlivem hormonálních změn. V případě mírného onemocnění podporuje nastávající matka včasnou tvorbu protilátek, snižuje teplotu a pomáhá eliminovat příznaky intoxikace. Tóny nahoru. Při přenášení žen často dochází k slabosti, ospalosti, rychle se unaví. Fyto-surovina působí jako zdroj vitamínů a snadno stravitelných cukrů, má tonizující účinek, stimuluje produkci energie, dává sílu, normalizuje nervový systém.

Zabraňuje kosmetickým problémům. Nastávající matky často trpí různými kosmetickými problémy – zvyšuje se mastnota kůže, objevují se vyrážky, peeling. To je důsledek nedostatku vitaminu. Plody divoké růže pomáhají vyrovnat nedostatek živin a obnovit zdravý vzhled. Při vnějším použití pomáhá produkt v boji proti věkovým skvrnám. Zavádí trávení. Vzhledem ke zvýšení hladin progesteronu jsou ženy v této poloze náchylné k poruchám trávení – slabá peristaltika hladkých svalů, nedostatek trávicích enzymů, těžkost břicha, nadýmání. Fyto-suroviny stimulují činnost žláz, tvorbu žluči, vytvářejí proces trávení potravy a normalizují pohyblivost střeva. Rostlina zabraňuje rozvoji paradentózy, stomatitidy, křečových žil, kapilární slabosti a krvácení z nosu. Kromě toho působí jako přírodní stimulátor regeneračních procesů a urychluje hojení lézí na kůži a sliznicích. Doktor může nastávající matce předepsat růžový šíp v různých podobách. S otokem se častěji doporučují infuze a odvarky z ovoce. Jako zdroj vitamínu C – sirupu. Jako tonikum a regenerační prostředek – čaj.

Pravidla pro bezpečné používání Seznam kontraindikací rostliny během těhotenství se ve srovnání s klasickým seznamem výrazně rozšiřuje. Lék nelze brát s: srdeční selhání; kolísání krevního tlaku; akutní zánět gastrointestinální sliznice; špatný stav zubní skloviny; sklon k tromboflebitidě; odchylky od normálních ukazatelů krevní srážlivosti; endokarditida; akutní zánět ledvin a žlučníku; sklon k zácpě; onemocnění kardiovaskulárního systému (se zvýšeným rizikem krevních sraženin). Přímá kontraindikace je také individuální citlivost na rostlinu. Ale v Rusku je alergie na divokou růži mimořádně vzácný. Při pravidelném příjmu divokého růžového ovoce jsou možné vedlejší účinky: zácpa pálení žáhy; nevolnost křeče v břiše; bolest hlavy nespavost snížení krevního tlaku; letargie. Praxe ukazuje, že k nežádoucím účinkům dochází, pokud pijete výtažky z ovoce bez souhlasu lékaře. A také pokud je používáte příliš dlouho, zanedbáváte kontraindikace a překračujete doporučené dávky. Pokud budete postupovat podle pokynů lékaře, růže je obvykle dobře tolerována i citlivým tělem ženy na svém místě. Drogy z ovoce nemohou pít celé těhotenství. To významně zvyšuje riziko hypervitaminózy C a dalších komplikací spojených s nadměrným příjmem kyseliny askorbové. Průběh léčby zpravidla netrvá déle než měsíc.

Recepty na přípravu přípravků z kyčle se velmi liší. Otázka potřeby vařit ovoce je stále kontroverzní, protože účinek vysokých teplot významně snižuje obsah kyseliny askorbové a dalších užitečných sloučenin v extraktu. Odvar Funkce Používají se jako diuretikum a choleretikum směrem dovnitř i zvnějšku – k léčbě úrazů, obkladů na dermatitidu. Příprava a použití Lžíci sušeného ovoce se nalije do skleněné nádoby v kovové nádobě. Směs se okamžitě vloží do pomalého ohně a nechá se vařit. Pokračujte v zahřívání po dobu dvou minut. Vypněte oheň, nalijte produkt do termosky nebo zakryjte pánev víkem, navíc izolujte ručníkem. Trvejte na tom, pět hodin. Po namáhání si vezměte půl sklenky před jídlem až čtyřikrát denně.